MSCDN Wydział w Płocku - Kurostatkiem w twórczy rejs....
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Kurostatkiem w twórczy rejs....

 

 

Śpiewające śledzie, ośmiornice bez szału, pokłócone krewetki i bananasy to tylko fragment niezwykle twórczego menu przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku, które miał przyjemność skosztować Zespół przyznający certyfikat "Szkoły Wspierającej Uzdolnienia".

 

Jak na liderów twórczości przystało, płocka Jedenastka stanęła na wysokości zadania - spotkanie, podczas którego Zespół przyznał szkole certyfikat "Szkoły Wspierającej Uzdolnienia" było pełne niezwykłych doznań smakowych i nietuzinkowych skojarzeń słownych. Jednym słowem - była to królewska uczta dla ciała i ducha.

 

Uczestniczki projektu SWU - Panie Monika Klimek i Katarzyna Łakoma - z dumą prezentowały efekty twórczych zajęć pieczołowicie wykonane przez dzieci. Były tam kurostatki, ciuchciograjki i łódkoloty, można było poznać zwyczaje słonionikolca z Buszlandii i wężodaktyla plamiastego, który żywi się mrówiżwaczkami, a dla miłośników nietypowych fatałaszków były projekty strojów dla eskimosów.  W zaaranżowanej specjalnie na tę okazję Tawernie pod Kotwicami twórczość było po prostu widać, słychać i czuć.

 

Przypomnijmy, że certyfikaty dla szkół i przedszkoli przyznaje Zespół, w skład którego wchodzą przedstawiciele organu prowadzącego placówkę, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, MSCDN Wydział w Płocku, Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych DELTA oraz liderzy projektu SWU.

 

Spotkanie w Jedenastce było ostatnim przed konferencją podsumowującą projekt, która odbędzie się 19 czerwca 2018 r. w MSCDN Wydział w Płocku. Zapraszamy!

 


Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego