MSCDN Wydział w Płocku - Słoniowa pasta do zębów z płynu do mycia naczyń - takie cuda tylko w DELTAKLUBIE
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Słoniowa pasta do zębów z płynu do mycia naczyń - takie cuda tylko w DELTAKLUBIE

 

Czy można historyczne wydarzenia sprowadzić do matematycznych równań? Jaka bryła jest symbolem całego wszechświata oraz jak zrobić sztuczną krew i zaimponować tym kolegom - odpowiedzi na te pytania udzielili młodzi adepci matematyki, fizyki i chemii podczas uroczystego zakończenia kolejnej edycji DELTAKLUBU.

 

Po raz trzynasty w sali wykładowej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku spotkali się uczestnicy projektu dla uzdolnionej młodzieży DELTAKLUB, ich dumni rodzice, rodzeństwo i nauczyciele.

 

Tradycyjnie najodważniejsi uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę publiczności. Grupa fizyczna zaprezentowała doświadczenia z indukcji elektromagnetycznej, zobrazowali i wytłumaczyli, czym jest zjawisko elektryzowania i podzielili się imponującą wiedzą na temat silników elektrycznych. Uczestnicy grupy matematycznej przedstawili swoje prezentację na temat wielościanów foremnych i ciekawostki o liczbach, a następnie zaadaptowali historyczne wydarzenia do treści matematycznych łamigłówek. Tuż po nich wystąpiła grupa chemiczna, która z pomocą kolorowych odczynników i rzeczy codziennego użytku, tj. płyn do mycia naczyń, prezentowali jak powstają niezwykle efektowane, wielobarwne roztwory, słoniowa pasta do zębów z płynu do mycia naczyń oraz ciesząca się niesłabnąca popularnością sztuczna krew.

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 


Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego