MSCDN Wydział w Płocku - Kontrolowane roszady i "bicie w przelocie" już za chwilę w mazowieckich szkołach
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Kontrolowane roszady i "bicie w przelocie" już za chwilę w mazowieckich szkołach

 

Nie każdy może zostać mistrzem świata w grze w szachy, ale każdy ma szansę z ich pomocą rozwijać logiczne myślenie i koncentrację. Już od września uczniowie mazowieckich szkół będą mogli uczyć się królewskiej gry pod okiem przeszkolonych w projektach "Szachy w mazowieckiej szkole" oraz "Szachy w płockiej szkole" nauczycieli.


W MSCDN Wydział w Płocku zakończyła się realizacja finansowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Miasto Płock projektów "Szachy w mazowieckiej szkole" oraz "Szachy w płockiej szkole". Uczestniczyło w nich 26 szkół oraz 45 nauczycieli z Płocka i okolic. Od września 2018 r. przeszkoleni nauczyciele będą wdrażać naukę gry w szachy na zajęciach z dziećmi. Poprzez to działanie zwiększą wsparcie w zakresie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci oraz umiejętności matematyczne uczniów w zakresie: logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji.


Szkolenia szachowe dla nauczycieli trwały trzy miesiące i zakończyły się emocjonującymi rozgrywkami między uczestnikami spotkań.
Życzymy uczestnikom wiele satysfakcji w realizacji projektów, a dzieciom radości i sukcesów.

 


Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego