MSCDN Wydział w Płocku - XII edycja projektu "Od grosika do złotówki"
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

XII edycja projektu "Od grosika do złotówki"

 

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy

 

W roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy nauczycieli klas drugich do udziału w projekcie Od grosika do złotówki, który jest jedynym tego typu projektem z zakresu edukacji finansowej skierowanym do uczniów I etapu kształcenia w szkołach podstawowych. Jest zgodny z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego, wpisuje się w priorytety MEN oraz został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów.


Projekt przygotowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, funkcjonuje od 2007 r., jest systematycznie ewaluowany, dostosowywany do potrzeb odbiorców i zgodny z obowiązującą podstawą programową. W roku szkolnym 2011/12, został wpisany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na listę „działań z pasją”. W roku 2017 do współpracy dołączyli: Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Union Investment TFI.


Treści nauczania obejmują edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, społeczną, etyczną, muzyczną oraz plastyczną, techniczną, dzięki czemu nauczyciel może włączyć działania projektowe
w cykl kształcenia edukacji wczesnoszkolnej. Istotnym elementem jest także współpraca
z rodzicami w trakcie jego realizacji. Ponadto zawiera bezpłatny pakiet dydaktyczny wyposażony
w materiały dla ucznia oraz dla nauczyciela.


Nauczyciele dokumentują realizację projektu poprzez zapis realizowanej tematyki w swoim dzienniku lekcyjnym. Nie jest wymagana żadna dodatkowa sprawozdawczość.

 

Szczegółowe informacje o projekcie oraz harmonogram działań znajdują się w załączniku do listu.

 


Liczba miejsc ograniczona.

 


Zapraszamy na stronę projektu od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl

 

Kontakt: Bogumiła Ogrodowczyk, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku, trener projektu,
tel. 24 364 45 86, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zaproszenie do projektu

 

Rekrutacja zakończona

 

 Deklaracja nauczyciela DOC ODT PDF
 Deklaracja szkoły DOC ODT PDF

Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego