MSCDN Wydział w Płocku - To nie magia, to DELTAKLUB
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

To nie magia, to DELTAKLUB

 

Już po raz trzynasty eksperymenty fizyczne i chemiczne oraz wiedza matematyczna deltaklubowiczów wzbudziły zachwyt uczniów płockich szkół, rodziców, organizatorów projektu DELTAKLUB i władz miejskich, z Prezydentem Miasta Płocka na czele. Każda kolejna inauguracja to doskonała okazja do pochwalenia się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

Elegancko ubrani, uśmiechnięci, choć odrobinę zestresowani - uczestnicy projektu DELTAKLUB z nieukrywaną dumą prezentowali doświadczenia chemiczne, fizyczne
i ciekawostki matematyczne w dostojnej auli Urzędu Miasta. Widzami byli ich młodsi koledzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z DELTAKLUBEM, ich rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz władze naszego miasta. Nic dziwnego, że podczas prezentacji głosy im drżały, balony pękały nie w tym momencie, co trzeba, a soda nie chciała wpaść tam gdzie powinna i w tym momencie, w którym miała to uczynić (to była czysta, choć zdecydowanie zbędna, złośliwość z jej strony ;-).

Ostatecznie jednak wszystko się udało, a dopracowane i ćwiczone wielokrotnie eksperymenty wzbudziły zamierzony entuzjazm publiczności. Efektowne prezentacje to efekt całorocznej pracy, wytężonego wysiłku, ale i tak zawsze może coś pójść nie tak. Bo to nauka, a nie magia, jak słyszeliśmy kilkakrotnie podczas wystąpienia. Grunt to nie zrażać się, próbować i wciąż podejmować wyzwanie - jak przyznał tuż po prezentacjach sam Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka, po czym zwrócił się do nowych uczestników:

- Jesteście najlepszymi z najlepszych. Będziecie mieli możliwość uczyć się doświadczania rzeczywistości pod okiem mistrzów w swojej dziedzinie. Życzę wam, żeby to był czas autentycznie związany ze światem nauki. Niech nigdy nie zabraknie wam ciekawości jego odkrywania.

Wykład inauguracyjny "Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, czyli o możliwościach poznawczych aparatury pomiarowej" wygłosiła dr Stefania Elbanowska - Ciemuchowska.

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Płocka.

 


Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego