MSCDN Wydział w Płocku - Rozstrzygnięcie V Rejonowego Konkursu Historycznego "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu"
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Rozstrzygnięcie V Rejonowego Konkursu Historycznego "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu"

 

Rozstrzygnięcie V Rejonowego Konkursu Historycznego "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu", który w tym roku odbywał się pod hasłem Z PAMIĘTNIKA PRABABCI PRADZIADKA. Współorganizatorem konkursu wspólnie z Archiwum Państwowym w Płocku było Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku. Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka.


Prace, które wpłynęły na konkurs dotyczyły przede wszystkim wspomnień dziadków i pradziadków osnutych wokół wydarzeń z okresu II wojny światowej. W interesujący sposób, wykorzystując formę pamiętnika oraz bazując na dokumentach rodzinnych, młodzi ludzie przedstawiali losy swoich bliskich walczących w szeregach Armii Krajowej, Legionach, Armii Andersa czy więzionych w obozach koncentracyjnych.


Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Patrycja Solka uczennica Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Józefa Hallera w Płocku, opiekun Stanisław Krakowski.
II miejsce: Aleksandra Fuz uczennica Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku, opiekunowie Joanna Sobiesiak-Piszczyńska, Katarzyna Pietrzak.
III miejsce: Julia Fabisiak uczennica Publicznego Gimnazjum w Nowym Miszewie, opiekun Monika Emilia Cierpikowska.


Źródło: www.plock.ap.gov.pl

 


Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego