MSCDN Wydział w Płocku - W DELTAKLUBIE polała się krew
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

W DELTAKLUBIE polała się krew

 

Magiczne kwadraty do przywracania życia zmarłym, wytwarzanie pary w kolbie kulistej,
a w finale krew na rękach - zakończenie XII już edycji projektu DELTAKLUB miało iście dramatyczny przebieg. Na szczęście wszystko było pod kontrolą i za pełną aprobatą rodziców i nauczycieli oraz przy aplauzie samych uczestników projektu.

 

Szybko liczą i doskonale szacują, z nieodpartym urokiem szafują chemicznymi i  fizycznymi terminami, doskonale orientują się w naukowej tematyce - przy nich niejeden dorosły może się zawstydzić. Uczestnicy DELTAKLUBU - uczniowie klas VI szkół podstawowych i gimnazjów zakończyli właśnie kolejną edycję projektu DELTAKLUB, prezentując swoim rodzicom, kolegom i nauczycielom zdobyte w roku szkolnym umiejętności.

 

Najpierw grupa matematyków zorganizowała konkurs na szacownie w matematyce. Potem chwalili się swoją wiedzą na temat fraktali, magicznego kwadratu, brył platońskich i łamigłówek matematycznych.

 

Młodzi fizycy prezentowali m.in. doświadczenia na odchylanie strumienia wody, pokaz pływającego dwutlenku węgla i opowiadali o Galaktyce.

 

Z kolei chemicy tłumaczyli jak w prosty sposób otrzymać parę i pianę. Jednak największy entuzjazm wzbudzili zdradzeniem sekretu na produkcję sztucznej krwi. W efekcie ręce kilku ochotników spłynęły czerwonym płynem. Cenna wiedza będzie jak znalazł na najbliższe Halloween.

 

Na zakończenie Grzegorz Skwarna, kierownik MSCDN Wydział w Płocku oraz Marzenna Kuć, koordynator projektu, wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

 


Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego