MSCDN Wydział w Płocku - Jubileuszowe MST z "Trzcinoszuwarkiem" w tle
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Jubileuszowe MST z "Trzcinoszuwarkiem" w tle

 

Kolorowe, nieszablonowe, zabawne i pomysłowe - Międzyszkolne Spotkania Twórcze już po raz dziesiąty były okazją, by wykazać się twórczym myśleniem i doskonalić kreatywne zdolności.

 

Tradycyjnie dwudniowe święto kreatywności było zaadresowane zarówno do dzieci, jak i nauczycieli. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: "Wodospadem wyobraźni do jeziora możliwości". Pierwszego dnia nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu "twórcze spotkania z przeszłością - w papierowej otulinie", które poprowadziła Anna Przybylska, pedagog, plastyk, superwizor treningu twórczości, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.


Drugiego dnia dzieci z przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych  mogli sprawdzić się w drużynowych wyzwaniach kreatywnych. Niezbędna była tylko niczym nieograniczona wyobraźnia i otwarty umysł. Najmłodsi musieli na przykład zaprezentować własną wizję "Karpioktosia" i "Rakoludka" i zbudować "Twórczy pojazd wodny". Uczniowie klas I-III przygotowywali twórcze opowiadanie i budowali "Wodospaoludka - strażnika jeziora". Zadaniem najstarszych uczestników, czyli uczniów klas IV-VI, było z kolei zbudowanie "Twórczego statku podwodnego" dla mieszkańców Jeziora Możliwości oraz opracowanie mapy skarbów Pirata "Węgoszczura".

 

Zmagania podziwiali zaproszeni goście - przedstawiciele Urzędu Miasta, Kuratorium Oświaty i MSCDN Wydział w Płocku, którzy wręczyli wszystkim drużynom medale za twórcze zasługi.

 

 


Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego