MSCDN Wydział w Płocku - Kiedy koniec staje się początkiem… - podsumowanie projektu Szkolne Kluby MemoryLab
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Kiedy koniec staje się początkiem… - podsumowanie projektu Szkolne Kluby MemoryLab

 

Jak się uczyć, aby nauka nie była tylko żmudnym obowiązkiem? Na to pytanie potrafią już odpowiedzieć uczestnicy projektu Szkolne Kluby MemoryLab. Spotkanie było jednocześnie podsumowaniem kilku miesięcy pracy oraz treningiem pamięci pod czujnym okiem Marka Szurawskiego, eksperta w zakresie rozwoju osobowości i nowoczesnych technik pracy umysłowej.

 


- Jesteście liderami! - tak przywitał 30 uczniów gimnazjów z terenu Płocka oraz powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego prowadzący. - Liderami ze względu na pracę, którą wykonaliście, wysiłek, jaki w tę pracę włożyliście i zdobyte dzięki temu umiejętności - dodał.

 


Rzeczywiście, nie było lekko. Spotkania odbywały się co dwa tygodnie, rozpoczęły się podczas pięknej, niemal wakacyjnej jeszcze, wrześniowej soboty, a zakończyły w deszczowym listopadzie. Niezależnie od pogody młodzi uczestnicy dojeżdżali na zajęcia w Małachowiance często kilkadziesiąt kilometrów, ale było warto. Dzięki temu mogli poznać innowacyjne sposoby uczenia się opartego na poznaniu mózgu, z wykorzystaniem mnemotechnik i ekspresji artystycznej. Po trzech miesiącach „Klubowicze” mogli podzielić się swoimi pomysłami i dotychczasowymi doświadczeniami na gruncie szkolnym. Podsumowanie projektu odbyło się w MSCDN Wydział w Płocku i miało zarówno oficjalny, jak i roboczy charakter. Nie zabrakło podziękowań, zwłaszcza dla wytrwałych uczestników projektu, ale też dla osób wspierających przedsięwzięcie. Teraz uczniów czeka kolejne wyzwanie – zainicjowanie działalności klubów MemoryLab w swoich szkołach. Towarzyszyć im będą nauczyciele, którzy zadeklarowali chęć pełnienie funkcji opiekana Szkolnego Klubu MemoryLab. Dzięki wskazówkom Marka Szurawskiego będzie im łatwiej wspierać uczniów organizacyjnie i merytorycznie.

 


Projekt był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA przy współpracy Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku.

 


Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego